Депутати планують віддати росіянам гейзер на межі з Кримом

Херсонська обласна рада планує погодити надання у користування ТОВ «Експортно-Імпортна компанія «Юг-Інвест» надр з метою розробки термальних лікувальних вод Стрілкового родовища.

Про це пише видання “Наші гроші” з посиланнями на «МОСТ».

Родовище знаходиться знаходиться на території Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області (свердловина № 38 (7-743Т). Термальні води потрібні для лікувального пансіонату ТОВ «Арабатський трикутник СПА «Вікторія». З клопотанням про погодження спецдозволу «ЕІК «Юг-Інвест» до облради звернулася Держслужба геології та надр.

Засновниками «ЕІК «Юг-Інвест» є херсонець Юрій Пуделко та Володимир Кулєшов з Москви. Останньому належить 75% в статутному фонді фірми, за даними видання “МОСТ”, він чоловік Олени Кулєшової.

Місцеві мешканці Стрілкового, яке межує з Кримом, прямо називають Олену Кулєшову власницею місцевого гейзера – платного джерела термальних вод. Кінцевими бенефіціарами «Арабатський трикутник СПА «Вікторія», куди буде спрямована вода з гейзера, також є Пуделко та Кулєшов.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl,
ТОВ “ЕКСПОРТНО – ІМПОРТНА КОМПАНІЯ “ЮГ – ІНВЕСТ” (34907005) є одним із засновників ТОВ “АРАБАТСЬКИЙ ТРИКУТНИК” СПА “ВІКТОРІЯ” (36400718).

Згідно рішення суду від 2013 року, 18 грудня 2009 між Генічеською районною державною адміністрацією та відповідачем укладено договір про виконання робіт з утримання об’єкта благоустрою, згідно з умовами якого ТОВ “Експортно-імпортна компанія “ЮГ ІНВЕСТ” передано для благоустрою пляжну зону орієнтовною площею 5,1 га та зелену зону орієнтовною площею 2 га строком на 49 років. Цей договір було визнано недійсним і ТОВ мало повернути Генічеській РДА власність.

Влітку 2017 року керівництво Української православної церкви (Київського патріархату) звинуватило голову сільради Стрілкового Олександра Пономарьова в передачі «ЕІК «Юг-Інвест» землі, на якій знаходиться храм Сергія Радонежського і заява на оформлення якої була подана до сільради. Іерей храму Сергій Галич стверджував, що Пуделко на зустрічі в Москві пропонував йому $50 тисяч за звільнення території і передачу храму Московському патріархату.

В свою чергу, за даними «Центр журналістських розслідувань», Кулєшов помер два роки тому. І його вдову звуть не Кулєшова Олена Юріївна, як стверджує “МОСТ”, а Кулєшова Людмила Євгеніївна.

В держреєстрі України Кулєшов вказав адресою прописки Московську область, Лісові Поляни, вул. Леніна 10, кв. 76. За цією адресою зареєстровані декілька фірм покійного Кулєшова, керівниками та засновниками фірми вказані Роман Кулєшов (схоже, син) та його вдова – Людмила Кулєшова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *