Росгвардійці та кадирівці розмістились у навчальних закладах Херсонської облради

Депутат 7 скликання Херсонської міської ради (“Опозиційний блок”) Кияновський Артем Олександрович залишився в Херсоні після вторгнення військ Російської Федерації. Він також залишився директором “Школи гуманітарної праці” (“ШГТ”) Херсонської обласної ради. Кияновський кавалер ордену Святого Князя Володимира III ступеня (УПЦ МП); повний кавалер ордену Нестора-літописця (УПЦ МП); Преподобного Сергія Радонежського II ступеня (РПЦ); Рівноапостольного Князя Володимира (РПЦ); ордену Святителя Димитрія (Туптало), Мітрополита Ростовського (РПЦ). Заслужений працівник освіти України (з 2006 року). В 2005 році Кияновського обрано членом-кореспондентом Академії педагогічних та соціальних наук Російської федерації.

Навчальний заклад “ШГТ” був єдиним, хто приймав у себе в 2019 році проросійського політика Юрія Бойка.

При навчальному закладі є пансіон, який оплачувався коштами облради. Також гроші за навчання в сумі близько 100 доларів на місяць сплачували батьки. Окремі умови були для приблизно 80 вихованців з сільських районів — вони мали право на безкоштовне навчання. Навчання проводилось російською мовою. Директор неодноразово отримував зауваження від мовного омбудсмена Тараса Креміня, а у відповідь директор Кияновський шукав помилки у наказах омбудсмена Креміня і відкрито насміхався.

Також Кияновський разом з начальницею управління комунальної власності Вербицькою Алісою Анатоліївною був одним із учасників афери зі спробою приватизації 87 об’єктів нерухомості Херсонською міською радою, серед яких були приміщення бібліотек та щойно відремонтовані за бюджетні кошти об’єкти. Це коштувало йому місця в депутатському корпусі — за нього не проголосували на чергових виборах 2020 року.

Але після 24.02 ситуація в Херсоні змінилась. Артем Олександрович, як і багато хто з херсонських чиновників та політиків, зник з публічного простору і всіляко уникав журналістів та камер. Перестав він відкрито спілкуватись і зі своїм постійним співбесідником, головою обласної організації ПП “Батьківщина”, депутатом Херсонської облради Одарченком Юрієм Віталійовичем, який 31 січня вітав “ШГТ” з черговою річницею створення.

Але Кияновський продовжував прогулюватись центром міста і по магазинах разом із персональним охоронцем. Російські патрулі його не чіпали, “на подвал” його не забирали.

Як стало відомо, вже після випускних, у червні 2022 до приміщень “ШГТ” заселились “кадирівці”. Будинок Кияновського збудований частково на території “ШГТ” (вона розміщена в будівлях та на території колишнього дитячого садочка), але відгороджений парканом. Сусідство з “кадирівцями” директора навчального закладу Херсонської облради, відомого своїми проросійськими висловлюваннями, не хвилювало.

На сторінці “ШГТ” у соціальній мережі Facebook, Кияновський лише 26 серпня 2022 року оголосив під час зідзвону з вчителями про “закриття авторської школи Артьома Кіяновського”. Цей 30-секундний ролик було розміщено на сторінці “ШГТ”.

Скріншот зі сторінки

Що саме Кияновський мав на увазі — залишається лише здогадуватися.

Можливо, приміщення для російських військових він надавав під примусом і школа не може відновити функціонування?

А вже 1 вересня Кияновський привітав на цій же сторінці колег зі святом, при цьому наголосивши: “Все те що було створено за 30 років, зараз не працює для дітей”. При цьому витримував нейтральний тон і жодного разу не проголосив ні проросійських, ні проукраїнських наративів.

Сайт “ШГТ” наразі заблокований для перегляду.

У 2020 році Кияновський балотувався на посаду Херсонського міського голови від політичної партії “Наш край”, яку очолює колаборант Булюк Віталій Вікторович, але не пройшов у другий тур.

Схожа ситуація з захопленням будівель та приміщень була і в іншому навчальному закладі Херсонської облради, Херсонському обласному ліцеї. Сайт Херсонського обласного ліцею не заблоковано, але на сайті відсутня інформація про те, що там розмістились військові 93-ї дивізії Росгвардії. Проте є розслідування “Слідство.Інфо”: 18-річна мешканка з Херсонщини вираховує росіян через додаток для знайомств.

Виникають питання до правохоронних органів: чому досі Кияновському не оголошена підозра? Невже цей місцевий політик, ще з 90-х зав’язаний на земельні схеми (в тому числі, можна припустити, на користь будівельної фірми Одарченка) настільки цінний? Чи він може забагато розповісти про тих, хто досі має погони українських прокурорів, суддів, поліцейських чи займається українською політикою? Між тим Кияновського називала колаборантом мешканка міста під час інтерв’ю. А от “Рух “ЧЕСНО” поки що не вважає Кияновського колаборантом. А от сайт “Миротворець” має іншу думку, там зазначено — Кияновський колаборант, інформацію внесено 1 серпня 2022 року.